אתרים|כתבות|אנציקלופדיה|פורומים|קניות

   חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

וובמייל

צילום: איי פי
המייל של יאהו מנצח צילום: איי פי
 
 כתבות נוספות
מעכשיו ב-Gmail: משלוח קבצים בנפח 20 מגה בייט
מיקרוסופט השיקה רשמית את הדור הבא של הוטמייל
מתי מותר למעסיק לחטט לכם בדואר?
אותי זה מרגיז: די למענה אוטומטי בדוא"ל
חדש: Live Hotmail בעברית במקום Hotmail.co.il
חדש: תמיכה בעברית בשירות Live Mail
חדש ב-Yahoo Mail: שטח אחסון אינסופי
מהיום: Gmail פתוח לכולם ללא הזמנות
  

המומלצים: שירותי האימייל המקוונים

תיבה גדולה כבר לא מספיקה. בדקנו חמישה שירותי דואר אלקטרוני פופולרים. המסקנות: Yahoo Mail מפתיעה לטובה, והוטמייל המחודשת איכזבה

אדר שלו
פורסם: 03.08.07, 14:48

זהות שירותי ה-Webmail (דואר אלקטרוני מקוון) הפופולרים לא השתנתה דרמטית בשנתיים האחרונות. ענקיות האינטרנט הבינלאומיות מובילות את הרשימה, בישראל כמו בעולם. עם זאת, התזזית שאחזה בשוק הביאה לעליית הרף שוב ושוב. היום אין די בתיבה גדולה בנפח שניים או שלושה גיגה בייט. שירותי הדואר האלקטרוני מיישרים קו עם

רוח התקופה, עם הטרנדים החדשים ולעתים קרובות גם זה עם זה.

 

בדקנו את שירותי הדואר הגדולים. המפתיעה הגדולה היא דווקא יאהו, שהשכילה להעשיר ולחדש את השירות שלה יותר מכולן, והיא מתחרה צמודה ל-Gmail של גוגל. השירותים הישראלים המובילים, לעומת זאת, מתחילים לפגר באופן משמעותי ביחס לבינלאומיים.

 

Gmail

 Gmail

מאז שהושקה לראשונה ב-2004 והגדירה מחדש את ה-Webmail המודרני, Gmail לא השתנתה דרמטית. התוספת העיקרית היא GoogleChat, ממשק בסיסי ל-GoogleTalk, תוכנת המסרים המיידים של גוגל. השילוב בין השניים חכם במיוחד, וגם מי שלא אוהב מסרים מידיים מתמכר מהר. מאז פברואר ניתן להירשם ל-Gmail ללא הזמנה, ולפני מספר חודשים הוכפל הנפח המרבי למשלוח וקבלה של כל הודעה וכעת עומד על 20 מגה.

 

עדיין אין חלוקה לתיקיות (גוגל מציעה חלופה - לייבלים, תוויות סימון, וזה לא בדיוק אותו הדבר. בשיטה זו כל ההודעות נשארות בתיבת הדואר, אך אפשר לסנן אותן על פי מילות מפתח). Gmail מציעה ממשק Ajax מהיר החוסך הקלקות, מנוע חיפוש הודעות יעיל, קיצורי מקלדת חביבים, בודק איות בעברית ותיבה שכבר גדלה ל-2.88 גיגה בייט.

 

טיפ
שירות Webmail לשימוש חד-פעמי
מי שחושש לתת כתובת מייל אמיתית לצרכי רישום לאתר כלשהו, ומתעצל לפתוח תיבת מייל חדשה לצורך העניין, מוזמן לנסות את Mailinator.com. האתר מציע תיבת מייל חד פעמית, שמפוגגת כעבור כמה שעות. אין שום אבטחה - מקלידים כל שם משתמש שעולה על דעתכם ונכנסים לתיבה. חוסך ספאם וזמן.
לשירות

לטובת המשתמשים הישראלים, הממשק של Gmail תורגם לעברית. מאכזב לגלות כי חייבים להשתמש בממשק המלא בעברית כדי לכתוב הודעות בעברית, מימין לשמאל כמו שצריך. הממשק באנגלית חסר את האפשרות הבסיסית הזו.

 

למרבה המזל, שלא כמו במקרה של הוטמייל, השירות באנגלית ובעברית עובד על אותה תיבה (טיפ: כדי להחליף יש להיכנס ל-Settings או הגדרות בחלק העליון של החלון, ובוחרים את שפת הממשק הרצויה מהרשימה).

 

לפני שעוברים לעברית, קחו בחשבון שהממשק בעברית נטול GoogleChat, ולא קל להחליט על איזו מהחתונות כדאי לרקוד. בכל אופן, אפשר תמיד להחליף את השפה בחזרה.

 

בסך הכל, מדובר בשירות מעולה שמהווה בצדק את אחד ממוצרי הדגל של ענקית החיפוש.

 

ציון:

 

Live Hotmail 

שירות הדואר Live Hotmail בעברית החליף החודש את MSN Hotmail הישראלי, שהתיישן מזמן. במסגרת השדרוג זכינו

 Live Hotmail

להגדלה של התיבה ל-2 גיגה בייט, במקום 3 מגה בייט דלים שניתנו עד עכשיו במסגרת השירות למשתמשים מישראל. גודל ההודעה המרבי למשלוח עומד על 10 מגה בייט.

 

הבעיה היחידה היא שבמסגרת השינוי לא ניתן לעבור ל-Live Hotmail עם כתובת הדואר האלקטרוני הישנה, זו עם סיומת hotmail.co.il, אלא חייבים לפתוח כתובת חדשה. התמזל מזלכם ותפסתם כתובת טובה במיוחד, כמו moshe@hotmail.co.il? תיאלצו להשתמש בשירות המיושן ודל הנפח.

 

מי שלא מעוניין להגר, אלא לפתוח תיבה חדשה לגמרי, ימצא שירות שעושה את העבודה, אך לא יותר מכך. יש תכונות סטנדרטיות וצפויות, כמו מסנן ספאם חינמי, לוח שנה (מתורגם חלקית לעברית), עורך טקסט שמזכיר את הכתבן של Windows, פנקס כתובות וניהול תיקיות. עם זאת, שירות Live Messenger לא שולב בממשק, למשל.

 

Live Hotmail, אגב, משתייך לסדרת שירותי Live של מיקרוסופט, והוא מפנה אליהם. עם זאת, לא ממש קל להתמצא באתר. איתור השירותים השונים הוא מטרד של ממש.

 

ציון:

 

וואלה

 וואלה דואר

שירות הדואר האלקטרוני של וואלה (שעליה אמר פעם מייסד וואלה, ארז פילוסוף, כי היא "ה-Web 2.0 האמיתי") מתהדר בתיבה בנפח 5 גיגה בייט (עד 10 מגה למשלוח כל הודעה), אך חווית השימוש שהיא מציעה לוקה בחסר.

 

ראשית, קחו בחשבון שתצטרכו לעבור בהצלחה את מבחן ה-captcha, המחייב אתכם להעתיק טקסט מתמונה – כמעט בכל פעם שתיכנסו מחדש לתיבה. אמצעי ההגנה המציק הזה מיועד נגד זבלנים המשתמשים בתוכנות אוטומטיות למשלוח ספאם, אך מקשה את החיים גם על משתמשים תמימים. 

 

שנית, הזמינות של שירות הדואר של וואלה היא נושא בעייתי. משתמשים ותיקים רגילים לגלות כי לא פעם ולא פעמיים השירות ירד לצרכי תחזוקה. במהלך בדיקה אקראית שלנו הוצג הדף באופן מעוות וחלקים ממנו סירבו להיטען. משלוח מייל באמצעות השירות, עם או בלי קובץ מצורף הוא סוג של הימור – יגיע, לא יגיע. הממשק עצמו נקי יחסית למראה, ויש גם יומן בסיסי וקורא RSS (נפרד. מהתיבה יש רק לינק אליו).

 

בעבר ניסתה וואלה לכוון לשוק הבינלאומי והציעה את התיבה גם בפורמט באנגלת, בכתובת walla.com, אבל לא היו קופצים. התיבה מתאימה בעיקר לרישום חד-פעמי לאתרים שלא רוצים למסור להם את כתובת המייל האמיתית.

 

ציון:

 

נענע

דואר נענע הוותיק (nanamail, לשעבר תחת הכתובת המעט מביכה coolmail) מבוסס כולו על ממשק ה-Outlook המוכר של

 דואר נענע

מיקרוסופט, ופועל על מערכת Outlook Web Access, שנצבעה בירוק.

 

אפשר למצוא יתרונות בממשק זה – המוכר לרוב המשתמשים. עם זאת, Outlook רחוקה מלהיות תוכנת הדואר המושלמת. מלבד המותג "מיקרוסופט", אין לה יתרון משמעותי על השירותים המתחרים, פרט אולי ליכולת לייבא את רשימת אנשי הקשר מה-Outlook בבית. במקרה של הדואר של נענע, התוצאה כבדה מאוד, איטית ומיושנת למראה.

 

נפח התיבה המוצע הוא 3 גיגה בייט (גם כאן גודל ההודעה המותר למשלוח וקבלה הוא 10 מגה בייט בלבד). האנטי-וירוס והאנטי-ספאם כלולים חינם (האנטי-ספאם, אגב, לא מפגין ביצועים טובים כמו של השירותים בחו"ל). יש אפשרות להשתמש ב-POP3 ולקבל פקסים לתיבת המייל (בתשלום) וממשק מותאם לסלולרי. אין סיבה טובה להישאר בשירות הזה.

 

ציון:

 

Yahoo

 Yahoo Mail

לאחרונה ביטלה יאהו את ההגבלה על נפח תיבת מייל מרבי, מה שהופך אותה לשירות המייל האידיאלי למשתמשים כבדים (כן, יש כאלה שמצליחים לסתום את ה-2.88 גיגה ב-Gmail). אי אפשר לבקש יותר מנפח אינסופי. ההגבלה היחידה היא על נפח כל הודעה - עד 20 מגה, ועד 10 קבצים מצורפים בשליחה.

 

הממשק החדש של התיבה מבוסס על טכנולוגיית Ajax, המציגה את התוכן בלי לפתוח דף חדש בכל פעם, מה שאומר שהיא מהירה יותר. הממשק כולל סנכרון עם Yahoo Calendar, פנקס כתובות משופר, פילטרים ידניים (מוגבל ל-15 מחרוזות שרוצים לסנן, מעט מאוד), מענה אוטומטי בזמן חופשה ועוד.

 

אפשר לגשת גם מהסלולרי, באמצעות ממשק ייעודי. חבל שהתמיכה ב-POP3 וב"עקוב אחריי" (forward לתיבה אחרת) לדואר זמינה רק למשתמשים משלמים.

 

אבל התכונה המרשימה ביותר בממשק החדש היא דווקא האפשרות לצ'ט עם החברים שלכם ביאהו מסנג'ר, שירות פופולרי בחו"ל שלא צבר קהל אוהדים ישראלי רחב עד היום, ולא בצדק. אין תמיכה בכתיבה מימין לשמאל בצ'ט, אבל אפשר להסתדר אם לוחצים קליק ימני והופכים את כיוון הדף, או אם נמנעים מהקלדת עברית ואנגלית באותו המשפט.

 

יש גם חסרונות: לאחר מספר חודשים במהלכם לא ניגשים לתיבה היא נחסמת. כדי להגן עליה מפני חסימה עתידית כזו יש לשלם עם השירות המורחב Yahoo Plus, הכולל מסנן
דעה
דעה: ימי האאוטלוק השולחני ודוא"ל הספקית ספורים / גל מור
דואר אלקטרוני אצל ספקית האינטרנט ותוכנות אימייל שולחניות שייכים לעבר. ה-Webmail הולך ומשתלב במסגרת איזור אישי מקוון, הכולל שירותים נוספים המבוצעים און ליין. אך לא הכל מושלם ויש לא מעט חסרונות
לכתבה המלאה
ספאם משוכלל יותר, נייר מכתבים וכדומה, תמורת 19.99 דולר לשנה. לא ברור למה Yahoo ושירותי מייל בכלל מניחים שדווקא הגולש שכמעט ולא משתמש בתיבה, במידה כזו שהוא עלול לחשוש מסגירתה, הוא דווקא זה שישלם עבורה.

 

למרות שחלק משמעותי מהתכונות המוצלחות באמת כרוכות בתשלום משום מה, הגירסה החינמית של יאהו מייל היא עסקה שווה למדי.

 

ציון: 

 


השוואה בין שירותי וובמייל
השוואה בין שירותי Webmail
  נענע וואלה Gmail Yahoo Live Hotmail
נפח תיבה 3 גיגה 5 גיגה 2.88 גיגה ללא הגבלה 2 גיגה
גודל מרבי לכל הודעה למשלוח עד 10 מגה עד 10 מגה עד 20 מגה עד 20 מגה עד 10 מגה
מסרים מידיים לא לא כן כן לא
יומן/לוח שנה לוח השנה הוותיק של Outlook יומן בסיסי בלבד סינכרון עם Google Calander יש - Yahoo Calander יש, אבל הוא מתורגם לעברית באופן חלקי
תמיכה בעברית ממשק עברי מלא ממשק עברי מלא תמיכה מלאה בממשק העברי בלבד. הממשק באנגלית לא תומך היטב בכתיבה ימין לשמאל אין ממשק עברי. אין תמיכה מלאה בכתיבה מימין לשמאל ממשק עברי מלא
בודק איות אין אין יש. מבוסס על Hspell החופשי באנגלית ובשלל שפות אחרות - כן. בעברית - לא אין
עדכוני RSS אין יש רק קישור לשירות ה-RSS מהתיבה קיים ב-Google Reader בנפרד עדכוני RSS מוצגים לצד המיילים אין
ממשק סלולרי יש אין יש יש יש
שימוש בדומיין פרטי אין אין יש, בחינם יש, בתשלום יש - בגרסה באנגלית
ממשק Ajax אין אין יש יש אין
עקוב אחרי (forward) לכתובת מייל אחרת אין אין יש יש, בתוספת תשלום אין
משיכת חשבונות נוספים אין אין יש יש אין
תמיכה ב-POP3 יש אין יש יש, אבל בתשלום אין
מסנן וירוסים וספאם יש אין יש יש יש
ציון מ-1 עד 5 2.5 2.5 4.5 4.5 2

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסת כתבההדפסת כתבה  שלחו כתבהשלחו כתבה   

עוד בערוץצילום: AFPבלרוס: תוקשח השליטה על האינטרנטצילום: Jupiterכדור הבדולח 2020: עתיד המצלמות וה-GPS

 


כל התגובות פתוחות בעמוד חדש

 
חדשות
דעות
ספורט
כלכלה
צרכנות
תרבות ובידור
מחשבים
בריאות
ירוק
יהדות
תיירות
רכב
אוכל
יחסים
רכילות
הוט
רשת
משחקים
מקומי
קהילות
אינדקס
ynet-shops
ynettours
winwinאודות ועזרה
כתבו אלינו
עזרה
מדיניות פרטיות
תנאי שימוש
מפת האתר
ארכיון
אודות האתר
RSS
הפוך לדף הבית
ynet בסלולר
ניוזלטרים
פרסמו אצלנו
ערוצי תוכן
חדשות
כלכלה
ספורט
תרבות
בריאות
מחשבים
יהדות
דעות
צרכנות
תיירות
אוכל
רכב
יחסים
קהילות
אנציקלופדיה
ynetnews
ירוק
לאשה
כלכליסט
בלייזר
Go
מנטה
פנאי פלוס
mynet
כלים ושירותים
קניות
הזמן חופשה
winwin
דרושים
מחירון רכב
דירות להשכרה
דירות למכירה
לוח רכב
יד שניה
בעלי מקצוע
מפות
לימודים

בית המערכות מקבוצת ידיעות אחרונות RealCommerce - ניהול תוכןקידום אתריםApplication delivery by radware Powered by Akamaiהאתר פועל ברישיון אקו"ם
as16-c  כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ©